Смртни закани за Саше Политико на фејсбук по објавувањето на статија на својот портал ?

Пред 2 дена уредникот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски – Политико објави статија на својот портал со наслов: “Леле, леле, ДПМНЕ- овци, ако успеам да влезам во Собрание, мамицата ќе ви ја расплакам!”. По објавувањето на веста, на социјалните мрежи предизвика лавина реакции кај поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ, па некои од нив му упатија и смртни закани. Еве што точно му напишаа гневните симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ: Објава by Brif.mk .
| | веќе видена | слични

Останато

Купишта искористени пелени во стан од вториот кат на зградата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ 15 (во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром) ...
сите 77 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 262 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смртни закани за Саше Политико на фејсбук по објавувањето на статија на својот портал ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: