СМК: Сектата на Вранишковски претставува виртуелна имагинација на за територијалните претензии према Македонија

СМК: Сектата на Вранишковски претставува виртуелна имагинација на за територијалните претензии према Македонија Скопје - „Ѓаволската секта на одродникот Вранишковски претставува виртуелна имагинација на Српската црква за аспирациите за сопственост врз црквите и манастирите во Македонија, бидејќи српските архиереи се уште ментално живеат во времето на српската колонизација врз Македонија, иако тоа одамна е трајно свршено и неповратно минато време„, се вели во соопштение на СМК. - Затоа, одродникот Вранишковски, како експанзионистички производ на српскиот синод, има статус на српски епископ независно од неканонското титулирање и лажно претставување, а неговата ѓаволска секта во Српската црква има само статус на виртуелна „епархија“ без сопственост, јурисдикција, територија и верници, велат од СМК. - Одродникот Вранишковски ја обвинува Македонската црква во која е крстен и претставен како новороденче пред Господа за етно-филетистичка, а за свои верници ги брои Србите во Македонија во чиј број повторно не ...
| | веќе видена | слични

Останато

По завчерашните два инцидента во КПУ „Скопје“ и констатираните пропусти во безбедносните протоколи на затворот, директорот Ѓоко Котевски најави дека ќе поднесе ...
сите 477 | | | веќе видена

Апелирам до сите оние кои што се залагаат за правда и право, за сите оние што сакаат вистинско обединување во Република Македонија, за сите оние кои што сакаат ...
сите 291 | | | веќе видена

Роберт Омаљев, првиот син на Шабан Шаулиќ, од раѓање е исправен пред тешки животни искушенија. Роберт е роден парализиран, а неговата мајка не се грижела за ...
сите 260 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Расправата за барањето за одземање на имунитетот на Вељаноски,  поднесено од Одделението за организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен суд поради ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СМК: Сектата на Вранишковски претставува виртуелна имагинација на за територијалните претензии према Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: