Марјан Георгиевски в четврток со настап во Џубокс

2 копии

По сите празници и слави, по толку многу кифлички и руска салата конечно ќе ги вежбаме стомачните мускули. Овој четврток во Џубокс ве очекува напорен тренинг со многу смеење и само мали паузи за земање здив. Резервирајте си место на 077 593 867 и дојдете подготвени! Ваш личен тренер ќе биде Марјан Георгиевски и да, интернет сензацијата е уште посмешна во живо :) Влез: 150 денари
| | веќе видена | слични

Битолскиот стендап-комичар Марјан Георгиевски вечерва ќе има свое шоу во клубот „Џубокс“. „По сите празници и слави, по толку многу кифлички и руска салата, конечно, ќе ги вежбаме стомачни мускули. Овој четврток во ’Џубокс‘ ве очекува напорен тренинг со многу смеење и само мали паузи за земање здив. Ваш личен тренер ќе биде Марјан Георгиевски и - да, интернет-сензацијата е уште посмешна во живо...“, се вели во информацијата за неговиот вечерашен настап, за кој влезниците чинат 150 денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марјан Георгиевски в четврток со настап во Џубокс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: