Слушнете ја кантри верзијата од `Born this way`

Песната " Born this way " веќе 6 недели е на врвот на сите светски топ листи. Сега Lagy GaGa за да го прослави овој успех објави официјален ремикс од оваа песна и повторно ги изненади своите фанови. Бидејќи GaGa сака да експериментира до своајта музика, новиот ремикс е кантри верзија. Пеачката го нарекла ремиксот авантуристичко патување.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слушнете ја кантри верзијата од `Born this way`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: