На кој начин го држите воланот - вашиот одговор открива како реагирате во тешки ситуации

Начинот на кој го држите воланот додеа возите открива интересни факти за вашата личност. Она што е најважно е тоа дека треба да се држи со двете раце, но ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Не е далеку од вистината дека можеби луѓето околу вас веќе не ве слушаат. Толку многу работи се случуваат околу вас што никој не ве слуша. Не ...
| | веќе видена | слични

Овој тест во основа се базира на односот помеѓу емоционалната состојба на лицето и неговата перцепција на боите. Тестот беше дизајниран од швајцарскиот ...
| | веќе видена | слични

 Професионалниот живот не е воопшто лесен, но „проблемите“ и грижите дополнително се зголемуваат кога ќе се приклучите на нов тим и ќе дојдете на ново работно ...
| | веќе видена | слични

 Во одреден период од животот, сите сфаќаме дека финансиската независност е многу важна. А, за да не се каете што не сте ја постигнале, потребно е да почнете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

Според одлуката која ја донесе Министерот за финансии, Драган Тевдовски, тој го поддржува решението за пензионерите кои немаат дополнителни приходи да се ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На кој начин го држите воланот - вашиот одговор открива како реагирате во тешки ситуации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: