Што се случува кога на сок од моркови ќе му ги додадете овие зачини: Резултат еднаков на чудо!

Дали сте знаеле дека на сокот од моркови ако му додадете неколку зачини ќе биде неверојатен лек за воспаленија? Ако исхраната не ви е баш најздрава, во вашето ...
| | веќе видена | слични

Состојки: кисела павлака 3 чешниња лук белиот дел од лубеницата половина краставица пиперка 2-3 ротквици една лажичка маслиново масло вински оцет Подготовка: ...
| | веќе видена | слични

Најчесто кога запазуваме што и колку јадеме, причината позади тоа е дека сакаме да намалиме вишокот на килограми или сакаме да качиме мускулна маса. Но, може ...
| | веќе видена | слични

Наместо на хемија, свртете се кон природен начин на исхрана. Знаеме дека тешко се применуваат екстремни мерки кога исхраната е во прашање, но некои намирници ...
| | веќе видена | слични

На сите во некој момент ни треба брзо решение што ќе ни помогне да симнеме неколку килограми во краток рок. Најдобри резултати даваат решенијата што му годат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се случува кога на сок од моркови ќе му ги додадете овие зачини: Резултат еднаков на чудо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: