Што се случува кога носите иста долна облека два дена по ред?

При бричењето ненамерно се прават многу грешки, особено во бикини зоната, што доведува до црвенило, појава на поткожни влакна и крвавење. Постојат неколку ...
| | веќе видена | слични

 Потењето може да биде навистина неудобно, особено во пределот под грдите. Покрај тоа што овде кожата се преклопува, ова е местото каде што сте стегнати од ...
| | веќе видена | слични

 Иако мислите дека нема ништо сложено во бирањето долна облека, сепак многумина прават грешки при изборот. Погрешни материјали, несоодветна големина, ...
| | веќе видена | слични

 Веројатно ви е добро познато дека не треба да користите тап брич, дека треба да ги скратите подолгите влакна и дека подобро е да користите пена за бричење ...
| | веќе видена | слични

Не секоја жена или девојка може да ја поднесе болката и топлината на восокот за интимна депилација во бикини делот, а има и такви кои треба да го избегнуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд во 18 часот за, како што велат од партијата, да се упати порака за почитување ...
сите 242 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе маршира за неправда. Откако не им успеа обидот преку блокади, закани и уцени ...
сите 257 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 243 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се случува кога носите иста долна облека два дена по ред?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: