Груевски негира вмешаност во настаните на 27-ми април


Поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека за сè во државата го обвинуваат него за да се оттргне вниманието од вистиснките проблеми. Негира дека тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На претходното рочиште обвинетите Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и Ѓоко Поповски рекоа дека не се чувствуваат виновни за кривичните дела за кои им се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Кривичниот суд денеска требаше да почне рочишето за предметот на СЈО „Тенк“, но по барање на адвокатот на поранешниот премиер Никола Груевски за изземање на ...
| | веќе видена | слични
21 копии

За во април судијката Кацарска закажа шест рочишта за случајот "Тенк". За овој предмет има осум прислушувани разговори од кои четири беа јавно објавени, а ...
| | веќе видена | слични

Прислушуваните разговори поврзано со набавката на луксузниот Мерцедес, во рамки на судското рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Тенк“, ...
| | веќе видена | слични

Прислушуваните разговори за набавката на луксузниот мерцедес денеска треба да се слушаат во судница во Основниот суд Скопје 1 каде е закажано рочиште за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски негира вмешаност во настаните на 27-ми април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: