Комисија ќе утврдува од што почина родилката во Скопје


2 копии
4 копии

Од вчера времено се отстранети од работа двајцата анестезиолози од КАРИЛ кои биле на породувањето во Санте Плус кога почина родилката од Кичево како последица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Затворањето на приватната болница „Санте Плус“ каде минатата недела почина 31годишна родилка од Кичево е законски, а обидот болницата да се претстави како ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) ѝ одговори на обвинувањата на Специјалната болница ПЗУ „Моја болница – Свети Лазар – Санте Плус“ велејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат реагира по обвинувањата од болницата „Санте плус“, дека неговите соопштенија се тенденциозни и субјективни со што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 317 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 241 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисија ќе утврдува од што почина родилката во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: