Случај „Монструм“: Семејствата на убиените момчиња се сомневаат во политички игри


Претходно поради технички причини, денеска поради боледувањето на вториот судија во случајот „Монструм“ беше одложено рочиштето на кое требаше да се сослуша ...
| | веќе видена | слични

„Не ги заборавајте солзите на мртвите деца“, ова го порачаа роднините на убиените момчиња откако се одложи денешната судска расправа за случајот Монструм.. На ...
| | веќе видена | слични

Сакам уште еднаш да замолам да ги сослушате мајките на децата, што ги лажел Заев пред икона на Богородица. Да слушне јавноста каков премиер имаме.“ додаде ...
| | веќе видена | слични

На ова бурно реагираа семејствата на жртвите. Се служите со истите тактики, и претходниот судија го легнаа болен сред лето, пред судијата Огнен Ставрев ...
| | веќе видена | слични

Вие ни ја ветивте вистината ама има тука еден центар што управува со судот. Предлагам да ги сослушате мајките што ги лажел премиерот Заев. Ние веруваме дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Изјавата на претседателот спротивна на тврдењето на директорот за национално разузнавање Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека не верува дека Русија ...
сите 245 | | | веќе видена

Во Клубот на пратениците во Скопје почна средбата на лидерите на парламентарните партии со повеќе од еден пратеник иницирана од премиерот и лидер на СДСМ Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена

Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Република Македонија и Република Грција? Ова ќе биде можното прашање на референдумот, ...
сите 126 | | | веќе видена

Владата доживеја дебакл откако „фрли“ милионска сума за прославата, а доби очајна посетеност. Народот овој пат не ја проголта лагата. Организацијата на ...
сите 140 | | | веќе видена

СДСМ ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека свесно и намерно го блокира изборот на Државната изборна комисија со што го доведува во прашање одржувањето референдум за ...
сите 145 | | | веќе видена

Долго време се пишуваше за штрајкот на работниците на ФИАТ поради трансферот на Роналдо. Компанијата ФИАТ како ќе финасира дел од платата на Кристиано Роналдо ...
сите 86 | | | веќе видена

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев, кој пред недела дена беше фатен при шверц на цигари на македонско-бугарската граница, доби дополнителни 30 дена ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случај „Монструм“: Семејствата на убиените момчиња се сомневаат во политички игри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: