Словенија ќе постави 40 километри долга ограда на границата со Хрватска да се заштити од мигрантите

2 копии

Словенечката Влада планира да постави дополнителни 40 километри противмигрантска ограда на границата со Хрватска, а за изработувач и поставувач на оградата е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенија ќе постави уште 40 километри ограда на границата со Хрватска, за да спречи нелегален влез на мигранти.„Привремените технички бариери овозможуваат ...
| | веќе видена | слични

Неодамна на социјалните мрежи, а потоа и во медиумите, се појави фотографија од сопружниците Елизабета Хргиќ и Инас Дагои. Тие учеа во различни училишта, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија ќе постави 40 километри долга ограда на границата со Хрватска да се заштити од мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: