Последното интервју на човекот обвинет за катастрофата во Чернобил: Советите го згрешија дизајнот на реакторот!


Анатолиј Дјатлов бил заменик главен инженер во нуклеарната електрана Чернобил и главен во контролната соба кога дојде до катастрофална експлозија на 26-ти ...
| | веќе видена | слични

Во срцето на озлогласената Зона на исклучување во Чернобил лежи смртоносен радиоактивен објект кој некогаш можел да убие човек за само три секунди. И денес ...
| | веќе видена | слични

Откако серијата “Chernobyl” стекна огромна популарност и повторно фрли светло на најголемата нуклеарна катастрофа во историјата, туристите во сè поголем број ...
| | веќе видена | слични

Новата мини-серија на НВО, „Чернобил“, направи вистински бум во светски рамки и експресно стана најдобро оценетата серија во историјата на IMDB. Описот на ...
| | веќе видена | слични

Поради големата популарност на серијата „Чернобил“ повторно фрли светло на најголемата нуклеарна катастрофа во историјата, па почнаа и голем број туристи да го ...
| | веќе видена | слични

Млада девојка чие име и презиме не се познати, на YouTube некое време објавува снимки од чернобилската зона. Bionerd23 корисничката снима интересни содржини ...
| | веќе видена | слични

Неколку часа по најлошата нуклеарна несреќа во историјата, инженерот Олексиј Бреус влегува во контролната соба на реакторот број 4 на нуклеарната централа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 186 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 54 | | | веќе видена

Руската инфлуенсерка, 23-годишната Вероника Рочева, предизвикала бес ширум светот со објавување на провокативни фотографии во долна облека кои, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последното интервју на човекот обвинет за катастрофата во Чернобил: Советите го згрешија дизајнот на реакторот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: