КФСМ потврди: Клубовите и кошаркарите се договорија

2 копии

Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) објави дека е постигнат договор за решавање на нсогласувањата помеѓу клубовите и здружението на професионални ...
| | веќе видена | слични

Здружението на кошаркари и прволигашите успеаја да најдат компромис со кој и двете страни се задоволни, со што се избегна најавеното барање на претставниците ...
| | веќе видена | слични

На повидок е решение на кризата во мак-баскетот откако денешниот нов состанок меѓу клубовите и Здружението на кошаркари донесе и конкретен предлог. Истиот беше ...
| | веќе видена | слични

Раководството на кошаркарската федерација на Македонија предводено од претседателот Перо Антиќ денеска одржа состанок со претставници на прволигашите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Mногумина беа разочарани од односот на публиката кон Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон. Српскиот тенисер играше против Роџер Федерер, миленикот на ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КФСМ потврди: Клубовите и кошаркарите се договорија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: