Сончево со мала доумерена облачност на истокот

15 копии

Времето во Македонија периодов е навистина одлично и погодно за прошетки и мини патувања. Денеска ќе биде ќе биде сончево, попладне во источните делови ќе има ...
| | веќе видена | слични

И во текот на следните денови под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна, сува и топла воздушна маса која продира од југ времето во државава ќе биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сончево, суво и топло време прогнозираат светски метролошки сервиси за Скопје до крајот на оваа година. Првиот снег ќе падне на почетокот на 2019 година. До ...
| | веќе видена | слични
80 копии
17 копии

Охрид, 10. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

УХМР информира дека во наредните денови ќе преовладува сончево време со малку постудени утра, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени. Утре не ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Македонија и Шведска имаат исклучително позитивни и пријателски политички односи, што претставува широк потенцијал за соработка и на двете економии. Ова го ...
сите 150 | | | веќе видена

Рочиштето за собраниските настани од 27-ми април лани, продолжува со сведочење на загрозениот сведок. Со одлука на судијката Кацарска, јавноста е исклучена. ...
сите 245 | | | веќе видена

Бизнисмените очекуваат да ги наплатат долговите од општините по ребалансот на буџетот откако министерот за финансии Драган Тевдовски најави дека 92 милиони ...
сите 98 | | | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница, неколкумина опозициски пратеници ги повикаа лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски да ...
сите 95 | | | веќе видена

Седница на Советот на Општина Гази Баба, каде советник е и обвинетиот Александар Трајковски, се покажа како многу побитна од судењето за предметот наречен ...
сите 150 | | | веќе видена

Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени. Времето до крајот на оваа недела ќе ...
сите 202 | | | веќе видена

Денескана пладне додека десетмина лица кои ја блокираа улицата пред Собранието на Република Македонија во еден момент нападнаа еден млад дечко кој со велосипед ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала доумерена облачност на истокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: