Во следните два дена облачно со сончеви периоди и со ветер

6 копии

Времето денeска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во следните денови продолжува периодот на променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Утре процесите ќе бидат поинтензивни, локално во форма ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска попладне ги потпиша Указите за прогласување на повеќе закони кои се усвоени од ...
сите 613 | | | веќе видена

 Кои Мизрахи ги донела на денот кога се одржуваше седницата за нејзино разрешување. Од ВМРО-ДПМНЕ повторија дека Мизрахи била разрешена затоа што ги открила и ...
сите 419 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција изјави дека изгласувањето на Законот за јавно обвинителство било „се, само не правда, туку ...
сите 533 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 194 | | | веќе видена

По денешното гласање на Законот за ЈО во Парламентот кога најпрво беше поништено гласањето откако немаше доволен број на пратеници кои го поддржаа законот, па ...
сите 222 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 324 | | | веќе видена

Зборовите од синоќешниот прес на тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, дека неговите ракометари се феномен, перфектно се отсликани преку статистиката од мечот ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во следните два дена облачно со сончеви периоди и со ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: