Архиерејска литургија по повод Тодорова сабота

2 копии
2 копии

Тим предводен од членот на Извршниот Комитет, Трајко Славевски беше во посета на населенети места Петровец, Р`жаничано и Огњанци. Граѓаните од овие населени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Во текот на вчерашниот ден тим на ВМРО-ДПМНЕ предводен од членот на извршниот комитет, Цветан Трипуновски ги посети населените места Злеово, Калуѓерица и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ги посетија населените места во Неготино. Граѓаните од населените места Тремник, Војнашци и Криволак во неготинско истакна дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членови на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ заедно со членови на политичката партија остварија средба со граѓаните во повеќе општини. Тие се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 532 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Архиерејска литургија по повод Тодорова сабота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: