Повлечен предлог законот за паралелен увоз на лекови


2 копии

Министерството за здравство тврдо дека новиот министер Венко Филипче навреме ја поднел пријавата за имотот до Државната комисија за спречување на корупцијата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, не ја пријавил имотната состојба во анкетен лист до Државната комисија за спречување на корупцијата во законскиот рок, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија и Бугарија ќе ја интензивираат соработката во здравството, договориле на средбата во Софија ресорните министри на двете земји Венко Филипче и Кирил ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, оствари работна посета на Република Бугарија каде се сретна со бугарскиот министер за здравство, Кирил Ананиев. Како ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство на Република Македонија соопштија дека на средбата било потенцирано дека Република Бугарија, која како членка на ЕУ од годинава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повлечен предлог законот за паралелен увоз на лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: