Европарламентот ќе одлучува дали ќе се укине летното сметање на времето


2 копии
7 копии

Доколку Европската комисија одлучи да го укине летното и зимското сметање на времето, се очекува и Македонија да се прилагоди на овие промени. Поради фактот ...
| | веќе видена | слични

На дневниот ред на Европскиот парламент ќе дојде резолуцијата за летното пресметување на времето. Повеќето пратеници изразија потреба да разговараат за оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија е нашиот најголем трговски партнер и над 80 проценти од извозот е насочен на европскиот пазар. И граѓаните кои ги запрашавме - позитивно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Усвоениот предлог за укинување на летното и зимското сметање на времето од страна на мнозинството пратениците во Европскиот Парламент, допрва треба да чека на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
21 копии

Европскиот парламент денеска го одобри предлогот за укинување на летното и зимското сметање на време, но конечната одлука за тоа треба да ја донесе Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 75 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 85 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 222 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европарламентот ќе одлучува дали ќе се укине летното сметање на времето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: