Следете ги овие 5 техничари за дизајн на нокти на Инстаграм доколку сакате да бидете во чекор со најновите трендови

Од насловни во списанија, па сè до познати кампањи и моден изглед на славните ѕвезди, овие експерти во областа на уметноста со нокти постојано поставуваат нови трендови. Па, доколку сакате да бидете во тек со она што е во мода, тогаш дефинитивно треба да ги следите профилите на Инстаграм на овие познати техничари за дизајн на нокти…1. Адам СлиАдам Сли редовно работи со ѕвездите како Рита Ора и ангелите од „Victoria’s Secret“. Доколку сакате да ја следите неговата неверојатна работа со ѕвездите од насловна, моделите како и одличната уметност на дизајни за ноктите на рацете и нозете, тогаш дефинитивно треба да го следите неговиот профил на Инстаграм.2. Луси ТакерТаа работела со многу познати ѕвезди, меѓу кои и Лејди Гага и Шерил Фернандез-Версини. Нејзината работа редовно ја споделува на нејзиниот профил на Инстаграм каде што исто така објавува и експерименти кои ги прави на своите нокти, кои изгледаат како вистински уметнички дела.3. Софи РобсонЕдна од најпознатите уметници на нокти во Лондон е токму Софи ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 241 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 728 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следете ги овие 5 техничари за дизајн на нокти на Инстаграм доколку сакате да бидете во чекор со најновите трендови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: