Ѕвездите на црвениот тепих на Интернационалниот Филмски Фестивал во Торонто 2013

Од 5 до 15 септември на црвениот тепих на 38то издание на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто ќе зачекорат многу од холивудските ѕвезди. The Fifth Estate е филмот кој ќе го отвори фестивалот оваа година. На програмата се закажани 366 филмови од 70 различни земји. Ова се ѕвездите кои до сега зачекорија на црвениот тепих
| | веќе видена | слични

Славната француска актерка Изабел Ипер ќе биде ѕвезда на последната вечер на годинашниот 34. фестивал на филска камера „Браќа Манаки“ во Битола, најавија организаторите, додавајќи дека актерката, уште пред да пристигне во Битола, побарала да јаде исклучиво традиционална македонска храна. Изабел Ипер има играно во повеќе од 90 европски и светски филмови и тв-продукции, од кои 14 биле прикажани во официјална конкуренција на Канскиот фестивал, а двапати има добено награда за најдобра актерка. Дури 14 пати е номинирана за наградата „Цезар“, која ја освојува во 1996 година. Организаторите велат дека битолска та публика со нетрпение го очекува вечерашниот црвен тепих со гламурозната Изабел Ипер, на која ќе и биде врачена специјалната награда „Златна камера 300“. Истовремено ќе бидат прогласени и добитниците на наградите Сребрена и Бронзена камера 300, како и наградите од Сценаристичкото катче и програмата Нови визии. Вчера во рамки на фестивалот се одржа втората конференција на Асоцијацијата на кинематографи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездите на црвениот тепих на Интернационалниот Филмски Фестивал во Торонто 2013

Од:
До кого (е-маил):
Порака: