Од „All I Want for Christmas Is You”, Мараја Кери заработила 51 милион евра


2 копии

Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You" се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas", објавен на 1 ноември 1994 година. Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
| | веќе видена | слични

Марија Менунос се омажи на Нова година на церемонија на Тајмс сквер во Њујорк, која во живо беше пренесена на телевизија. Милионска публика го проследи моментот кога славната водителка и нејзиниот сакан Кевен Андергаро запливаа во брачните води. И покрај ниските температури, убавата ТВ ѕвезда блесна во елегантна венчаница од Pronovias. Во јуни минатата година, Марија мина низ тешка операција поради на тумор на мозокот. Нејзе ѝ бил отстранет околу 99,9% од туморот и сега е во добра здравствена состојба. Пред да стапи во брак, парот беше во врска 20 години. Стив Харви ги венча заљубените партнери за време на специјалната новогодишна емисија на Fox. ВИДЕО
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата година фалшот на Мараја Кери на сцената во Њујорк беше еден од топ темите на новогодинешната ноќ. Оваа 2018-та тргна подобро. Таа овојпат не пееше плејбек, а „Vision of Love“ звучеше изненадувачки добро во живо.
| | веќе видена | слични

По дебаклот што ѝ се случи минатата година на пречекот на новата година на „Тајмс сквер“, Мараја Кери и оваа година пееше пред њујорчани. Но, за разлика од лани, овој пат Мараја звучеше одлично. Таа ги испеа Vision of Love и Hero. По спуштањето на новогодишната топка, долгогодишна традиција во Њујорк, таа на прашањето од водителот Рајан Сикрест за тоа како се чувствува, рекла „Многу подобро од лани“. И сите дојдени да ја пречекаат Новата година на „Тајмс сквер“ во Њујорк беа задоволни од настапот на Мараја, а социјалните мрежи беа преполни со пофалби за неа.
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од „All I Want for Christmas Is You”, Мараја Кери заработила 51 милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: