Пред нас е посебна ноќ: Денеска ги славиме големите маченици - помолете се за здравје и исполнување на желбите

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 13 јануари. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 13 јануари.Денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 јануари. Денеска е Преподобен Ефтимиј Велики. Свети Ефтимиј e rоден е во ерменскиот град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 јануари. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 јануари.Денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобен Антониј Велики. Тој бил Мисирец, роден околу 250 година во некое село Кома близу Хераклеја. По ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 16 јануари. Денеска е Св. апостол Петар. На овој ден се спомнува апостол Петар заради оковите во кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред нас е посебна ноќ: Денеска ги славиме големите маченици - помолете се за здравје и исполнување на желбите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: