Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива нормално

6 копии

Попова Шапка некогаш беше познат скијачки центар во регионот и пошироко. Се инвестирало во инфраструктурата, се одржувале скијачки натпревари на кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продукцијата е на „Вардар филм“, Скопје. Содржината е посветена на развојот на туризмот на шарпланинскиот регион и растителниот и животинскиот свет на Шара, на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Триесет и шестгодишниот тетовец Љ. С, вчера околу 19 часот и 30 минути, во полициското одделение Попова Шапка пријавил дека 29-годишниот М. Љ. и 45-годишниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Драматична потрага се случуваше синоќа на Попова Шапка каде што двајца скијачи се оддалечиле од групата која што заедно скијала на една од патеките. Тие не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 203 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива нормално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: