Слаб интерес за легално берење шумски плодови по велешките планини

Слаб е интересот за добивање дозвола за берба на шумските плодови по велешките планини, вели директорката на Подрачната единица на Шумското стопанство ...
| | веќе видена | слични

Платено спиење, храна и околу 1000 денари дневница. Ова е цената за берење на јаболка која се очекува да биде понудена на јаболкоберачите во Преспа. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 388 | | | веќе видена

Лидерската средба дефинитивнонема да се одржи. Од Владата објавија дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на средба. Во ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слаб интерес за легално берење шумски плодови по велешките планини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: