Усвоен првиот квартален извештај за извршување на буџетот на град Скопје за 2018 година

2 копии

На денешната единаесетта седница на Советот на Град Скопје беше усвоен првиот квартален извештај за извршување на Буџетот на Град Скопје за 2018 година. Овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
2 копии

Според најновите податоци на Државен завод за статистика Македонија во првиот квартал има раст на БДП само од 0,1 %. Ова е катастрофално лош резултат ако се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најновите информации на Државниот завод за статистика трошоците за живот и цените на мало доживеа уште едно покачување. Имено, индексот на трошоците на ...
| | веќе видена | слични

Откако актуелното општинско раководство на Гостивар се пофали дека ја зголемило наплатата на јавните приходи во буџетот , гостиварскиот огранок на ДУИ се јави ...
| | веќе видена | слични

Фабриките во Германија, европска земја со најмоќна економија, се погодени од растечкиот протекционизам. Глобалните трговски тензии конечно го зедоа својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 278 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усвоен првиот квартален извештај за извршување на буџетот на град Скопје за 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: