Слика на Клод Моне продадена за рекордни 110,7 милиони долари


2 копии

Чинија од хартија на која фронтменот на „Нирвана“, Курт Кобејн, напишал листа со песни, е продадена за 22.400 долари на аукција во Њујорк.Аукциската куќа ...
| | веќе видена | слични

Без да се навлегува во уметничката вредност на делото на Џеф Кунс и дали тоа е споменик на „преценет кич од 1980-те“, останува фактот дека неговиот зајак е ...
| | веќе видена | слични

Употребена хартиена чинија на којашто култниот фронтмен на бендот Nirvana, Курт Кобејн, направил список со песни е продаденa за 22.400 американски долари на ...
| | веќе видена | слични

Урнат е рекордот за цена што ја постигнало дело на еден жив уметник – скулптурата на современиот уметник Џеф Кунс – балон во облик на зајак, изработена во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уметничкото дело кое е дел од неколкуте од прославената серија слики на Клод Моне под насловот „Стогови сено“ во вторникот беше продадено на аукција ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанскиот весник „Ла верита“ го објави обвинението покренато во 2018 година од страна на омилената обвинителка на Зоран Заев, Вилма Рускоска, кое експресно ...
сите 106 | | | веќе видена

Хеликоптерот кој се сруши во предградие на Лос Анџелес, а во кој се наоѓаше кошаркарот Коби Брајант заедно со својата 13-годишна ќерка и уште седум лица, немал ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Бурим Рустеми на денешното сведочење за случајот „Рекет” посочи дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева побарала од него ...
сите 237 | | | веќе видена

НБА лигата одлучи да го одложи големото дерби меѓу Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс кое требаше да се одигра во „Стејплс центарот“, откако беше ...
сите 135 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 76 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 144 | | | веќе видена

72-годишниот бразилски писател Пауло Коељо и прерано трагично загинатата кошаркарска и НБА легенда Коби Брајант пишувале заедничка книга за деца, проект за кој ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слика на Клод Моне продадена за рекордни 110,7 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: