„Скршениот град“ изложба на слики во ликовната галерија во Кичево

2 копии

 Во ликовната галерија во Центарот за култура во Кичево, синоќа беше отворена изложбата на фотографии изработени пред, за време и после скопскиот земјотрес. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Музеј галеријата во Неготино синоќа беше отворена изложба на фотографии од македонски традиционални носии од 1926 година, изработени од германскиот фотограф ...
| | веќе видена | слични

Кураторката на Родови перцепции Кумјана Новакова и Христина Иваноска, една од уметничките која е претставена со две дела на изложбата, беа гостинки на МТВ. ...
| | веќе видена | слични

Во Музејот на современата уметност – Скопје синоќа, на 12 јуни, во присуство на многубројни гости, беше отворена изложбата „Родови перцепции“ која Музејот ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Скршениот град“ изложба на слики во ликовната галерија во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: