Што се случува со кожата при изгореници од сонце?

Јакото Сонце носи свои ризици за кожата и за здравјето на луѓето. Се разбира дека при подолго изложување на сончеви зраци, не смеете да бидете без заштита. ...
| | веќе видена | слични

Внимавајте како и кога се изложувате на сонце, предупредуваат лекарите. Високите летни температури можат да предизвикаат изгореници на вашата кожа, а тоа ...
| | веќе видена | слични

Луѓето често се однесуваат неодговорно со козметичките производи и ги чуваат несоодветни, па така доаѓа до пребрзо сушење на маскарите, ветреење на парфемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Заев бил во дослух со екс шефицата на СЈО, обвини пред два дена пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кога на прес конференција објави аудио снимка на ...
сите 243 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

1 Техничкиот премиер Оливер Спасовски се чуди како не може да се најде одговорен зошто снема обрасци за пасоши. И јас се чудам како можело да снема пасоши. А ...
сите 121 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 190 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се случува со кожата при изгореници од сонце?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: