Од удар од гром изгоре викендичка во Нова Брезница


10 копии

Голем пожар кој пред два дена избувна на Паштровачка гора и се прошири се до Близикуча и Режевиќ сега е под контрола. Пожарот е активен само по врвот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Екипи на ЈП Шумско стопанство „Голак“ од Делчево се уште го контролираат теренот во близина на месноста Пасјак, во делчевското село Истевник, местото каде на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од удар од гром изгоре викендичка во Нова Брезница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: