Прекрасна глетка во Скопје: Оваа фотографија им ги стопли срцата на многумина


2 копии

Оваа фотографија која беше постирана во групата „Ѕид на Собраќајниот срам“ на социјалната мрежа Фејсбук им ги стопли срцата и душата на многумина. Овој сообраќаен полицаец му помогна на детото да ја помине улицата односно да го премине пешачкиот премин. Фотографијата доби 2.500 лајкови во групата и привлече многу позитивни коментари. Браво за овој гест!
| | веќе видена | слични
4 копии

Се нареди во првиот ред, подготвена за трката , иако таа не беше од натпреварувачки карактер. Но по пат се изгуби во метежот, па застана на само 300 метри од стартот, пренесува Тв21. Полицијата веднаш го забележа девојчето кое беше дел од трката „Вози право, вози здраво“, и ги извести своите колеги кај Градскиот парк. Тие пак го пронајдоа загрижениот татко, и му кажаа дека девојчето го чека на улицата “Даме Груев“. По 15-тин минути таткото стигна со трчање. Срдечно им се заблагодари на полицајците и им рече дека им верува. Сакаше дури и да ги почести во знак на благодарност, но тие одбија, додавајќи дека само си ја вршат работата.
| | веќе видена | слични

Останато

Осамнаа графити во центарот на Скопје. Граѓаните го прашуваат премиерот Зоран Заев каде се парите од ташната на Бојан Јовановски познат како Боки 13, кои како ...
сите 550 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 287 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Едно лице од Бангладеш почина, а 12 други се повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на автопатот Демир Капија- Неготино.Возачот кој управувал ...
сите 207 | | | веќе видена

Поранешната судијка во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска, како повеќе да е „загрижена“ за иднината на СЈО, отколку од криминалот што го произведе тоа. Таа за ...
сите 166 | | | веќе видена

Данска ќе плати огромна цена поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже неговата посета на земјата само 12 дена пред најавениот ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекрасна глетка во Скопје: Оваа фотографија им ги стопли срцата на многумина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: