Повторно невреме во Македонија

4 копии

Времето за време на викендот ќе биде сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе благ пад на температурите.Во недела максималната температура ќе се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во последниот работен ден од неделава според синоптичарите не очекува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималните температури ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме овде заедно со жителите на Крива Паланка, практично е претпоследен ден од кампањата за предвремените парламентарни избори. Денеска завршуваме овде ...
сите 598 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче оствари средба со синдикатот на ГОБ „8ми Септември“ и претседателот на самостојниот синдикат за здравство, ...
сите 205 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно невреме во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: