Поради дождот обиколницата и утре ќе биде отворена за сообраќај

3 копии

Скопската обиколница утре повторно ќе биде отворена за сообраќај поради најавата за дожд, информира македонската продукција „Мануфактура“ во име на продукцијата од Франција „Шик филмс“ која таму го снима филмот „А Фонд“. Филмот почна да се снима во понеделникот кога обиколницата беше затворена за движење на возила. Поради неповолната временска прогноза, и денеска, немаше снимање на обиколницата.
| | веќе видена | слични

Автомото-сојузот на Македонија информира дека скопската обиколница во следниот период, почнувајќи од денеска, ќе биде затворена за сообраќај, и тоа од 7 до 19 часот Веќе е познато дека обиколницата се затвора поради потребите за снимање француски филм. Според најавите, се очекува обиколницата да има ваков режим секој ден до 28 септември, освен за викендите.
| | веќе видена | слични
34 копии

Поради снимање на францускиот филм „А Фонд“, скопската обиколница ќе биде затворена за сообраќај во двете наредни работни седмици (од денеска до петок и од 21 до 25 септември), како и на 28 септември, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известувањето од продукцијата „Мануфактура“. Привремената измена на режимот на сообраќај на обиколницата на Скопје ќе важи од 7 до 19 часот во секој од наведените датуми.
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Согласно Одобрението 11-уп-87/4 од Министерство за транспорт и врски од 03.09.2015г. и известувањето од Мануфактура продукција АМСМ известува дека за потребите за снимање на филм се воведува времена измена на режим на сообраќај на Делница 3 Автопат 2, кл.„Хиподром“-кл.„Сарај“ (Скопска обиколница) за период на следниве датуми: 14.09.; 15.09.; 16.09.; 17.09.; 18.09.; 21.09.; 22.09.; 23.09.; 24.09.; 25.09.; и 28.09.2015 година од 07:00 до 19:00 часот за секој од наведените датуми. Од АД Гранит известуваат дека поради изведување на градежни работи од 01.09.2015 до 30.11.2015 државниот пат А3, делница Битола – Макази, фаза 1-ва од клучката кај бензинската Лукоил до клучката за с. Ротино, затворена за сообраќај, а сообраќајот се пренасочува по стариот пат Битола – Ресен. Пренасочувањето е обележано со соодветни сообраќајни знаци, согласно на Основниот сообраќаен проект за времен режим на сообраќај. Од ГЕИНГ известуваат дека за потребите на реализација ...
| | веќе видена | слични

Од утре во 7 часот скопската обиколница повторно ќе биде затворена за сообраќај поради снимањето на францускиот филм „А Фонд“. Поради добрите временски услови, а согласно Одобрението од Министерство за транспорт и врски, оваа недела секој работен ден од 07 до 19 часот обиколницата ќе биде затворена и целиот сообраќај ќе се пренасочува низ центарот на Скопје. Ваквиот режим на сообраќај ќе трае до 28 септември, освен ако нема одлагања поради тоа што неделава дождот два дена го запре снимањето и обиколницата беше отворена за сообраќај.
| | веќе видена | слични

Скопската обиколница од клучката Хиподром до клучката Сарај ќе биде затворена целата следна работна недела, односно од понеделник до петок од 7 до 19 часот, поради снимањето на филм, потсетува АМСМ. Во извештајот што го испрати овој сојуз се вели дека денеска сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. Поради градежни работи кои од 01.09.2015 до 30.11.2015 ќе ги врши АД „Гранит“ на државниот пат А3 делница Битола - Макази, фаза 1-ва од клучката кај бензинската Лукоил до клучката за с. Ротино, ќе биде затворена за сообраќај, а сообраќајот ќе се пренасочува по стариот пат Битола - Ресен. Пренасочувањето ќе биде обележано со соодветни сообраќајни знаци, согласно на Основниот сообраќаен проект за времен режим на сообраќај. Од ГЕИНГ известуваат дека за потребите на ...
| | веќе видена | слични

Филмот почна да се снима во понеделникот, од кога обиколницата беше затворена за движење на возила. Поради неповолната временска прогноза, екипата утре, како и денеска, нема да снима и автопатот ќе биде во употреба за сообраќај за граѓаните. /МИА
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози. Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози.Во името на продукциската куќа “CHIC FILMS” и Мануфактура продукција, согласно со временската прогноза по која се најавува дожд, АМСАМ известува дека обиколницата околу Скопје, во текот на денешниот ден 11.09.2015 година, повторно ќе биде ставена во употреба на граѓаните на Република Македонија.Согласно Одобрението 11-уп-87/4 од Министерство за транспорт и врски од 03.09.2015г. и известувањето од Мануфактура продукција АМСМ известува дека за потребите за снимање на филм се воведува времена измена на режим на сообраќај на Делница 3 Автопат 2, кл.„Хиподром“-кл.„Сарај“ (Скопска обиколница) за период на следниве датуми: 09.09.; 11.09.; 14.09.; 15.09.; 16.09.; 17.09.; 18.09.; 21.09.; 22.09.; 23.09.; 24.09.; 25.09.; и 28.09.2015 година од 07:00 до 19:00 часот за секој од наведените датуми.Од АД Гранит известуваат дека поради изведување на градежни работи од 01.09.2015 до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради дождот обиколницата и утре ќе биде отворена за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: