Невреме го зафати Скопје


2 копии

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
| | веќе видена | слични

После подолг период на голема жештина во Австрија, вчера вечер ја зафати невреме кое предизвика поплави и одрони. Во некои места дождови предизвикале и ...
| | веќе видена | слични

Како последица на неодамнешното невреме, а и на новите врнежи кои половина час паѓаа во Прокупље, дек од брдото на излезот од градот завршило на магистралниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно невреме ја зафати Србија, а особено погоден е Белград, каде веќе три дена има вода по улиците, поплавени домови и објекти.Според метеоролозите, наврнал ...
| | веќе видена | слични

Невреме ја погоди Србија, а поплавени објекти има во Белград, каде веќе три дена има вода по улиците. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вчера со ...
| | веќе видена | слични

Незапаметено невреме со силен дожд и грмежи не престануваат во повеќе европски градови, а Британските медиуми предупредуваат на уште еден влажен бран кој може ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја зафати деновиве Србија, поплавени се куќи и објекти, а особено е погоден Белград. Погодени се и многу села, а Вучиќ веќе излезе меѓу граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Нестабилно време со пороен дожд, град и грмежи има во југоисточните делови на државава, Струмица и Радовиш како и во Пелагонија, Прилепско. Нестабилност во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Аналитичарот Сотир Костов, во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека реториката на Заев пред изборите беше дека албанските ...
сите 647 | | | веќе видена

Иако долго време немаше активни случаи на коронавирус, денес според извештајот на Министерството за здравство, во Пехчево сега има два активни случаи на ...
сите 603 | | | веќе видена

Бизнисменот Трифун Костовски и неговото семејство како главни акционери ќе ги тужат Република Македонија, Народна банка и членови на Управниот одбор на ...
сите 292 | | | веќе видена

Група родители во Хрватска почнаа кампања против физичко присуство на децата на училиште, во услови на влошената епидемиолошка состојба во државата и побараа ...
сите 535 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 60 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ со ДПА ќе формираат влада која ќе има мнозинство од 62 пратеници, а со преговорите прават театар, вели генералниот секретар на Алијансата за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невреме го зафати Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: