Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

9 копии

Сообраќајната полиција санкционирала 156 возачи кои возеле со поголема брзина од дозволената и 37 возачи кои биле под дејство на алкохол. Од сообраќај се ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Над 200 возачи се казнети во главниот град во изминатото деноноќие. Ова го потврдува направената контрола на Одделението за безбедност на патниот сообраќај ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Еден возач на патничко моторно возило, двајца сопатници и еден возач на мотоцикл се здобиле со тешки телесни повреди, а 11 лица со лесни телесни повреди во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 25. јули 2019 (ИНПРЕС) – На 20-ти и 21-ви јули, Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај во Охрид и Струга реализираше акциска сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: