Скопјани поторно се гушат - воздухот загаден два дена по ред

Главниот град уште во февруари ги надмина годинешните дозволени граници за загадување на воздухот што се поставени од страна на Европската Унија. Овие лимити ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– За зајакнување на соработка помеѓу УНИЦЕФ и Министерството за животна средина и просторно планирање и за заедничките активности за подобрување на квалитетот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На средбата, која се одржала во МЖСПП, Дураки и Перкс дискутирале за влијанијата од климатските промени и деградацијата на животната средина кои ги поткопуваат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Скопје и оваа година ги надмина годишните дозволени ЕУ граници за аерозагадување уште во февруари, што е показател дека еколошката и здравствена голгота на ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за животна средина (2017) проценува дека во Република Македонија годишно има до 3,000 смртни случаи заради аерозагадувањето З а жал и оваа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Скопје ги надмина годишните дозволени ЕУ граници за аерозагадување уште во февруари. Овие ЕУ лимити денеска се надминати на сите мерни станици во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Под влијание на Медитеранскиот циклон ОЛИВИЈА до крајот на денов ќе имаме облачно време со врнежи од дожд во најголемиот дел од државава додека на повисоките ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 156 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 281 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 199 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани поторно се гушат - воздухот загаден два дена по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: