Две момчиња загинаа во судир на автомобили на „Првомајска“ во Скопје


Стравотна несреќата се случи на Првомајска кој води кон населбата Драчево. Сообраќајот е блокиран, а пристигнале и возила за брза помош, а на лице место биле и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Системот постои да ги штити граѓаните, а не да не се спроведуваат правила и да води кон смрт. Полицијата да стане поригорозна кон несовесните возачи. Ова се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагите од истеченото гориво и остатоците од автомобилите останаа да сведочат за тешката сообраќајна несреќа која се случи синоќа на патот Пинтија – Драчево. ...
| | веќе видена | слични

Остатоци од автомобили расфрлени на десетици метри. Две жртви. Молк и воздишки од очевидци. Стравична беше синоќешната глетка на булеварот Борис Трајковски. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 346 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 292 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
сите 273 | | | веќе видена

Оливер Спасовски го претвори МВР во дувло на криминалот и негов заштитник. Три години Спасовски ја парализираше полицијата, ги деградираше полициските ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две момчиња загинаа во судир на автомобили на „Првомајска“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: