Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и нивни роднини


Роднини на починатите момчиња дојдоа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа кај Пинтија. Освен нив, таму има очевидци, но и обични граѓани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Системот постои да ги штити граѓаните, а не да не се спроведуваат правила и да води кон смрт. Полицијата да стане поригорозна кон несовесните возачи. Ова се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагите од истеченото гориво и остатоците од автомобилите останаа да сведочат за тешката сообраќајна несреќа која се случи синоќа на патот Пинтија – Драчево. ...
| | веќе видена | слични

Остатоци од автомобили расфрлени на десетици метри. Две жртви. Молк и воздишки од очевидци. Стравична беше синоќешната глетка на булеварот Борис Трајковски. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 256 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 120 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и нивни роднини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: