Две лица загинаа во тешка сообраќајка на „Провомајска“


2 копии
2 копии

Системот постои да ги штити граѓаните, а не да не се спроведуваат правила и да води кон смрт. Полицијата да стане поригорозна кон несовесните возачи. Ова се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагите од истеченото гориво и остатоците од автомобилите останаа да сведочат за тешката сообраќајна несреќа која се случи синоќа на патот Пинтија – Драчево. ...
| | веќе видена | слични

Остатоци од автомобили расфрлени на десетици метри. Две жртви. Молк и воздишки од очевидци. Стравична беше синоќешната глетка на булеварот Борис Трајковски. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Негативен е резултатот за коронавирус на лицето кое на 22 февруари се вратило од Италија во Струмица, а во болничка изолација е возачот на комбето со кое ...
сите 400 | | | веќе видена

- Најмалку СДСМ и вие лично имате право да протестирате за правда. Јас навистина се чудев против кого вие протестиравте? Против татко му на Бојан Маричиќ, ...
сите 264 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица загинаа во тешка сообраќајка на „Провомајска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: