Трагична сообраќајка кај Пинтија, две лица загинаa


2 копии

Системот постои да ги штити граѓаните, а не да не се спроведуваат правила и да води кон смрт. Полицијата да стане поригорозна кон несовесните возачи. Ова се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Трагите од истеченото гориво и остатоците од автомобилите останаа да сведочат за тешката сообраќајна несреќа која се случи синоќа на патот Пинтија – Драчево. ...
| | веќе видена | слични

Остатоци од автомобили расфрлени на десетици метри. Две жртви. Молк и воздишки од очевидци. Стравична беше синоќешната глетка на булеварот Борис Трајковски. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи изготува законски измени со цел да се воведе електронски систем во надзор на безбедноста на сообраќајот со поставување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје се уште е во шок по синоќешната сообраќајна несреќа кај Пинтија, во која животот го загубија две лица од Скопје. На булеварот „Борис Трајковски“ од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 391 | | | веќе видена

Додека Чулев глуми загриженост за набавката и квалитетот на чизмите за полицајците, вистината е дека чизмите за кои зборува тој, се набавени од страна на Ѓоко ...
сите 343 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 121 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагична сообраќајка кај Пинтија, две лица загинаa

Од:
До кого (е-маил):
Порака: