КОБНА СООБРАЌАЈКА ВЕЧЕРВА ВО ПИНТИЈА: Загинати двајца


2 копии

Во сообраќајна несреќа која се случила во Крагујевац повредени се 6 лица. Според првичните информации три лица се тешко повредени. До несреќата дошло кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку патници се повредени кога на авионот „Јунајтед ерлајнс“ му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот во Њујорк, во американската сојузна држава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На патот Гостивар – Тетово, пред првата патарина, попладнето се случи тешка сообраќајна незгода, при што сообраќајот е во застој. Според јавувањето на слушател ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Најмалку СДСМ и вие лично имате право да протестирате за правда. Јас навистина се чудев против кого вие протестиравте? Против татко му на Бојан Маричиќ, ...
сите 352 | | | веќе видена

Пред почетокот на дуелот на „Само Вистина“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски даде изјава каде што посочи дека остава граѓаните на Република ...
сите 340 | | | веќе видена

Строгите епидемиолошки критериуми за откажување на јавни собири се однесуваат само на двата карневали во Струмица и Прилеп, како и за спортските натпревари кои ...
сите 624 | | | веќе видена

Сите масовни собири, концерти, театарски претстави, кои се закажани и предвидени да се одржат до 6ти март, во насока на натамошна соодветна превенција во ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 69 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОБНА СООБРАЌАЈКА ВЕЧЕРВА ВО ПИНТИЈА: Загинати двајца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: