ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник


4 копии
9 копии
6 копии
4 копии

Македонските фудбалски клубови кои изминатава сезона изборија место во меѓународните натпреварувања под капата на УЕФА, ги одиграа своите натпревари. Иако, за ...
| | веќе видена | слични

Четири македонски претставници во фудбалска Европа и четири порази во изминативе три дена. Шкендија, Македонија Ѓорче Петров, Академија Пандев и Шкупи беа ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбал доживеа нов европски дебакл и три од четирите екипи се веќе елиминирани, уште на загревањето за европските искушенија. За да биде билансот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба го напушти нејзиниот дом во Козле и се упати кон Кривичниот суд, каде ќе биде изведена пред ...
сите 763 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот ...
сите 482 | | | веќе видена

Oбвинитeлcтвoто во предиcтpaга ги поседувало снимките кои излегоа во јавноста за случајот „Рекет“, а дали тие ќе се користат како дoказ ќе одлучува Сyдcкиот ...
сите 131 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена

Нашиот состанок закажан за две недели, ќе го одложам за некое друго време, напиша претседателот на Твитер Претседателот на САД Доналд Трамп ја откажа ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: