Скопје - Мини-плоштад во село Драчево

Во Драчево почна изградбата на мини-плоштад, а, според проектот, ќе се изгради фонтана во средишниот дел, ќе се постави ново осветлување со четири канделабри, ќе се постават клупи и корпи за отпадоци, пешачки патеки и зелени површини. Предвидено е да се изгради и паркинг-простор за десетина возила. Од Општина Кисела Вода информираат дека со урбанизација на оваа локација во Драчево ќе се реализира долгогодишната иницијатива на населението за збогатување на овој простор.
| | веќе видена | слични

Плоштад во село Драчево Општина Кисела Вода почна со изградба на мини-плоштад во централниот дел од селото Драчево. Во средишниот дел на плоштадот ќе има фонтана, а ќе се постави ново осветление со четири канделабри, клупи и канти за отпадоци, и ќе се изведат пешачки патеки со бекатон плочки и зелени површини. Предвидено е да се изгради и паркинг-простор за десетина возила.
| | веќе видена | слични

Мини-плоштад, нови паркови и уредени партерни површини ќе добие Драчево Во согласност со проектот на општината Кисела Вода, во средишниот дел од плоштадот ќе биде изградена фонтана, ќе се постави ново осветлување, клупи и канти за отпадоци, пешачки патеки и зелени површини, а предвидена е и изградба на паркинг за десетина возила. Со урбаниазација на оваа локација на Драчево ќе се реализира долгогодишната иницијатива за облагородување на еден од најфреквентните простори во општината.
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 206 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 181 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
сите 89 | | | веќе видена

Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Мини-плоштад во село Драчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: