Скопје - Мини-плоштад во село Драчево

Во Драчево почна изградбата на мини-плоштад, а, според проектот, ќе се изгради фонтана во средишниот дел, ќе се постави ново осветлување со четири канделабри, ќе се постават клупи и корпи за отпадоци, пешачки патеки и зелени површини. Предвидено е да се изгради и паркинг-простор за десетина возила. Од Општина Кисела Вода информираат дека со урбанизација на оваа локација во Драчево ќе се реализира долгогодишната иницијатива на населението за збогатување на овој простор.
| | веќе видена | слични

Плоштад во село Драчево Општина Кисела Вода почна со изградба на мини-плоштад во централниот дел од селото Драчево. Во средишниот дел на плоштадот ќе има фонтана, а ќе се постави ново осветление со четири канделабри, клупи и канти за отпадоци, и ќе се изведат пешачки патеки со бекатон плочки и зелени површини. Предвидено е да се изгради и паркинг-простор за десетина возила.
| | веќе видена | слични

Мини-плоштад, нови паркови и уредени партерни површини ќе добие Драчево Во согласност со проектот на општината Кисела Вода, во средишниот дел од плоштадот ќе биде изградена фонтана, ќе се постави ново осветлување, клупи и канти за отпадоци, пешачки патеки и зелени површини, а предвидена е и изградба на паркинг за десетина возила. Со урбаниазација на оваа локација на Драчево ќе се реализира долгогодишната иницијатива за облагородување на еден од најфреквентните простори во општината.
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 185 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 190 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 95 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Мини-плоштад во село Драчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: