Европските мултилатерални институции со зголемен интерес за бизнис секторот од регионот

Редовните т.н. годишни средби на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) годинава се одржуваат во Сараево, БиХ. На настанот учествуваат премиери, високи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
3 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ќе влезе во финансирање на изградбата на автопатиштата Скопје – Блаце и Кичево – Гостивар, односно за првата делница ...
| | веќе видена | слични

Ова го најави министерот за фианнсии Драган Тевдовски на Годишните средби на Европската банка за обнова и развој, кои се одржуваат во Сараево. -На Годишните ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти средбата на која требаше да се зборува за Законот за јавното обвинителство. Тие бараат државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески да ...
сите 431 | | | веќе видена

Македонските власти со предупредување до граѓаните кои патуваат во Кина за опасноста од новиот коронавирус. Министерството за надворешни работи препорачува ...
сите 498 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските мултилатерални институции со зголемен интерес за бизнис секторот од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: