Скопје - Прв сервис на жичницата

Жичницата на Водно в среда нема да работи поради првиот редовен сервис. Според информациите од ЈСП „Скопје“, сервисот ќе го изврши австриската компанија „Допелмајер“. Од викендов, ЈСП „Скопје“ го продолжи работното време на жичницата. Наместо до 19 часот, сега граѓаните ќе можат од Средно Водно до Милениумскиот крст да се искачуваат до 21 часот. Од ЈСП „Скопје“ информираат дека жичницата за последното качување кон крстот поаѓа во 20.45 часот.
| | веќе видена | слични

Од петок 100 денари за возење на жичницата Од петок скопјани за возење со жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст ќе плаќаат по 100 денари. Промотивната цена од 50 денари ќе важи до четврток, а потоа ќе се наплатува според редовниот ценовник. Бесплатно и понатаму ќе биде возењето за пензионерите во вторник и во петок, секој ден за децата до 6 години, а 50 денари ќе бидат карта за деца до 14 години.
| | веќе видена | слични

Скопје, 29 јуни - Жичарницата „Миленимуски крст“ денеска ќе биде затворена за посетители, поради редовен сервис, информираат од ЈСП. Инаку, жичарницата е отворена секој работен ден, освен понеделник, од 9 до 21 часот. Цената на возење во јуни е 50 денари за возрасни, додека за деца и пензионери е бесплатно. /
| | веќе видена | слични

Утре нема да работи жичницата на Водно, информираат од јавното сообраќајно претпријатие. Австриската компанија „Допелмаер“ ќе го прави првиот редовен сервис на жичницата.
| | веќе видена | слични

Утре жичницата нема да работи Утре жичницата од Средно Водно до Милениумски крст нема да работи. Екипи од фирмата изведувач "Допелмаер" ќе го вршат првиот редовен сервис, поради што ќе биде затворена за посетители. Веќе од четврток жичарницата ќе работи од понеделник до четврток од 9 до 19 часот, а во петок и за викендите до 21 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Прв сервис на жичницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: