Кривопаланечките пожарникари имаат потреба од нов кадар

На општина како што е Крива Паланка со над 21 илјади жители потребни и се 17 пожарникари ако се земе предвид Законот за пожарникарство кај нас.Моментно во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Противпожарната станица во Автокоманда, денеска свечено беше одбележан 20 мај – Денот на пожарникарите. Прославата почна со свечено постројување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 249 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска испрати честитка до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, по повод донесувањето на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривопаланечките пожарникари имаат потреба од нов кадар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: