Полицијата „ловеше“ пијани возачи во Охрид, во Струга фати насилник


11 копии
3 копии

Во периодот од 20.00 часот на 25.08.2018 до 01.00 часот на 26.08.2018 година од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за ...
| | веќе видена | слични

Полицијата ноќеска повторно се впушти во „лов“ на моторџии кои учествуваат во диви трки низ скопските булевари Партизански одреди, Илинденска, Борис ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во акциска контрола за откривање возачи кои организираат и учествуваат во диви трки ноќеска во Скопје полицијата задржала 13 мотоцикли кои ќе бидат упатени на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје синоќа спроведе акциска контрола на подрачјето на Скопје со цел откривање и санкционирање на ...
| | веќе видена | слични

Управувањето мотори без довола и без заштитна опрема може да биде фатално. Само последниот месец во струмичкиот регион две деца на возраст од 14 и 15 години ...
| | веќе видена | слични

Струмичката полиција ги заострува контролите врз моторџиите бидејки последниов период статистиката покажува дека е зголемен бројот на сообраќајките со мотори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата „ловеше“ пијани возачи во Охрид, во Струга фати насилник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: