Средношколски фајнл фор натпревари за учебната 2017/2018 година

2 копии
8 копии

Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, за најголем придонес во областа на животната средина, за ...
| | веќе видена | слични

Во завршните натпревари на препознатливиот градски ФАЈНЛ ФОР којшто на 3 и на 4 мај се играше во спортските сали на СУГС „ Зеф Љуш Марку“ и се издвоија ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. мај 2018 (ИНПРЕС) – Хорови и оркестри од охридските основни и средни училишта си обезбедија виза за учество на Државните смотри. На регионалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 373 | | | веќе видена

Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека ...
сите 378 | | | веќе видена

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 410 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средношколски фајнл фор натпревари за учебната 2017/2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: