Во Скопје ќе се гради огромен кружен тек кај НИП „Нова Македонија“

4 копии

Градските власти најавија дека се работи на проект за изградба на голем кружен тек кај НИП Нова Македонија и два помали – едниот на семафорите на надвозникот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп не го поддржа американско-рускиот самит, нарекувајќи го состанокот на американскиот претседател Џо Бајден и ...
сите 420 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 141 | | | веќе видена

Луѓето кои прележале ковид 19 не значи дека ќе бидат заштитени од ново заразување на подолг рок, особено не кога тоа би било предизвикана од нови варијанти на ...
сите 373 | | | веќе видена

Ден по официјалните средби што македонската владина делегација ги имаше во Софија со Бугарските претставници, свој настап на Бугарската Национална Телевизија ...
сите 78 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 143 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ ги поделија граѓаните на граѓани од прв и граѓани од втор ред.Граѓани од втор ред се огромното мнозинство кои не можат да го преживеат ...
сите 70 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 241 | | | веќе видена

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ се ребрендира. „Македонија за сите луѓе“ е мотото на новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Неа претседателот Христијан Мицкоски ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје ќе се гради огромен кружен тек кај НИП „Нова Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: