Шилегов: безбедноста на учесниците во сообраќајот за мене нема цена

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на новата кампања за безбедност во сообраќајот „Ги возиме одговорните“, што се одржа во ресторанот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Како да се подобри безбедноста во сообраќајот во населените места беше тема на денешната работилница, што во Куманово ја организираше Републичкиот совет за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ниту една жртва и едно тешко повредено лице се дел од последиците во вкупно 77 сообраќајни несреќи што во текот на мај се случиле на тетовското подрачје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден (05.06.2018) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно седум сообраќајни незгоди, од кои три со лесни ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Младите возачи и возачите почетници се најранлива категорија учесници во сообраќајот, но и најчесто грешат во него. Според Републичкиот совет за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 105 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 147 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 91 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: безбедноста на учесниците во сообраќајот за мене нема цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: