Сакал да скокне од мостот Гоце Делчев

3 копии

Денеска околу 15 часот едно лице се обиде да се самоубие скокајќи од мостот Гоце Делчев, објави Сител. Скопјанецот на возраст од околу 60 години веднаш е префрлен со возило на Брза помош во Ургентниот Центар. Лицето по падот било во контактибилна состојба. МВР изврши увид на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични

Тој е задржан во болница со тешки телесни повреди и се уште е неконтактибилен. Засега не е познато зошто скопјанецот вчера скокна од мостот Гоце Делчев. Инаку, по обидот за самоубиство скопјанецот веднаш со возило на Брза помош беше пренесен во Ургентниот центар во Скопје. ФОТО: Засе.мк
| | веќе видена | слични

Средовечен маж вчера попладне се обиде да се самоубие скокајќи од мостот Гоце Делчев, но го преживеа неколкуметарскиот пад. Тешко повреден, со возило на итната помош беше пренесен во Ургентниот центар. Драмата се случила пред новинарска екипа на телевизијата Сител, која во тој момент минувала на кејот на реката Вардар. - Не го видов кога скокна, само чув тап удар. Човекот буквално лежеше пред мене. Имаше повреди на главата и не беше контактибилен. Веднаш повикав итна помош, рече новинарот Виктор Стефановски, се уште во шок од настанот. Тој останал крај него додека не пристигнала екипата на итната помош, а во меѓувреме човекот дошол при свест и почнал да зборува неразбирливо. До затворањето на весникот немаше информации за тежината на повредите, неговата состојба и идентитетот.
| | веќе видена | слични

60-годишен маж околу 15 часот се обиде да се самоубие скокајќи од мостот Гоце Делчев. Причините за негвиот обид за самоубиство се уште се непознати. Според првични неофицијални информации, по падот бил во контактибилна состојба. Веднаш е повикана брза помош, по што човекот е префрлен во Ургентниот центар. | ФОТО: Сител
| | веќе видена | слични
2 копии

Постар маж попладнево се обидел да се самоубие скокјќи од мостот “Гоце Делчев“ во Скопје. Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека 63-годишниот Л.Л. се обидел да си го одземе животот скокајќи од мостот во центарот на градот колу 14.50 часот. Л.Л. од падот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен на Ургентно. Полицијата го расчистува трагичниот настан.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет годишен скопјанец денеска околу 15.20 часот се обидел да си го одземе животот скокајќи од оградата на мостот „Гоце Делчев“ во центарот на Скопје, во посредна близина на зградата на владата. Од полицијата велат дека скопјанецот паднал на бетонскиот плочник под мостот и е повреден. Со возило на Итната помош е пренесен во Ургетниот центар, а причините за обидот за самоубиство, велат од полицијата се истражуваат.
| | веќе видена | слични

Се работи за 60-годишен маж од Скопје кој веднаш бил префрлен со возило на Брза помош во Ургентниот Центар. Лицето по падот било во контактибилна состојба. Полицијата изврши увид на местото на несреќата. Засега не се познати мотивите за обидот за самоубиство. ФОТО:Сител
| | веќе видена | слични

Денеска околу 15 часот, 60-годишен маж се обиде да се самоубие скокајќи од мостот Гоце Делчев, објави Сител.Веднаш по падот, лицето е пренесено во Ургентниот Центар а за време на транспортирањето било во контактибилна состојба. Полицијата изврши увид на местото на несреќата.Засега не се познати мотивите за обидот за самоубиство.ФОТО: Сител
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 304 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакал да скокне од мостот Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: